Kto pribudne medzi víťazov Rally Vranov tento rok?

Do štartu 5. ročníka vranovskej rely zostávajú už iba dva týždne a finišuje prihlasovanie do súťaže. Pozrime sa na mená niektorých prihlásených, i na mená predošlých víťazov.

Vranov nad Topľou, 7. júla 2023 – V piatok 21. júla podvečer o 18.30 hod. sa slávnostným štartom na námestí vo Vranove nad Topľou otvorí piaty ročník ambicióznej súťaže – Rally Vranov 2023. Termín uzávierky prihlášok je nastavený na 11. júla, čo sa pekelne rýchlo blíži. Aktuálny stav prihlásených posádok už atakuje päťdesiatku a kto sa nestihol prihlásiť doteraz, mal by sa isto poponáhľať.

Vranov, ktorý sa po osemnástich rokoch vracia do kalendára Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží, v tomto roku znova uvidí na štarte najväčšie mená súčasného sveta automobilových súťaží na Slovensku. Medzi prihlásenými môžeme už teraz potvrdiť Ďodiho Béreša, Martina Kočiho, Tomáša Kukučku, či Tibora Kovácsa. Práve medzi týmito pretekármi by sa malo rozhodovať o víťazovi piateho ročníka. Zamiešať karty však môže nečakane aj niekto iný. Napríklad Marek Špavelko, či prekvapenie ostatnej súťaže v Prešove, Marcel Šandrej. Rely je však nevyspytateľná a zabúdať preto nemôžeme ani na ostatných pretekárov. Hlavná otázka nadchádzajúceho ročníka teda je, kto sa pridá na listinu víťazov v ročníku 2023?

Z čias, keď sa v sezónach 2003 a 2004 Vranov jazdil ako súčasť „veľkého majstráku“, figurujú medzi víťazmi také hviezdne posádky, ako mnohonásobní českí a trojnásobní slovenskí šampióni, Václav Pech ml. s Petrom Uhelom, alebo slávna poľská posádka Leszek Kuzaj s Maciejom Szczepaniakom. Poliaci v ročníku 2004 štartovali v rámci prípravy na svoju domácu majstrovskú sezónu a obidva štarty (v Prešove aj vo Vranove) premenili na víťazstvo. Pre Leszka to bol vtedy druhý poľský titul zo štyroch, ktoré získal celkovo.

V posledných rokoch sa vranovská súťaž snažila o návrat do slovenského kalendára organizovaním nižších kategórií, kde sa veľkými písmenami zapísal Roman Popovič s modernou Škodou Fabia Rally2 evo. Meno ktorej posádky pribudne teda tento rok? Prihlasovanie do súťaže je stále možne na stránke www.sams-asn.sk Všetky ostatné dokumenty nájdete postupne na Oficiálnej informačnej tabuli na Sortity, heslo: RALLYVRANOV2023.

Ľuboš Kašický