Dnes boli zverejnené Zvláštne ustanovenia na Rally Vranov 2023

Dnešným dňom boli zverejnené Zvláštne ustanovenia súťaže a zároveň aj spustené prihlasovanie sa na 5. ročník Rally Vranov 2023.

Vranov nad Topľou, 26. júna 2023 – Dlhých osemnásť rokov čakal Vranov na návrat do kalendára Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží (MSR). Deň „D“ nastane 21. – 22. júla 2023, kedy 5. ročník Rally Vranov štartuje ako štvrté podujatie slovenskej sezóny MSR. Súbežne vo Vranove uvidíme národný šampionát historikov, Slovenský rely pohár (SRP), Trofej pravidelnosti, Regionálny pohár, RallyLegend a Rallyškolu.

„Máme veľkú radosť, že Vranov sa po rokoch znova vracia do kalendára Majstrovstiev Slovenska a vynasnažíme sa urobiť všetko preto, aby sme nesklamali vložené očakávania,“ vraví Julius Súčik ml.

Vranovskí usporiadatelia sa o miesto v kalendári uchádzali už niekoľko rokov organizovaním na nižšej úrovni.

„Veľa sme sa naučili na vlastných chybách. Veríme, že dokážeme obhájiť našu pripravenosť. Ďakujeme všetkým, ktorí nám v tomto pomáhajú a podporujú nás. Veľmi si to vážime.“

Usporiadatelia do piateho ročníka pripravili jednoetapovú súťaž s dvoma meranými úsekmi. Tie sa pôjdu v troch sekciách, čo znamená šesť rýchlostných skúšok o dĺžke 61,5 kilometra. Táto vzdialenosť je rozhodujúca aj pre udelenie koeficientu, ktorým je pre Vranov koef. 3. Hlavná súťaž MSR má spolu s prejazdami 327 km a celá súťaž sa pôjde na pevnom povrchu, asfalte.

Slávnostný štart súťaže bude v centre Vranova nad Topľou v piatok 21. júla o 18.30 hod. Víťazov spoznáme o deň neskôr na rampe približne o 17-tej hodine. Riaditeľstvo súťaže, vrátane tlačového strediska, bude v Mestskej športovej hale. Servis na tradičnom mieste v Priemyselnom parku Ferovo. Oficiálna informačná tabuľa je na Sortity, heslo: RALLYVRANOV2023.

Prihlasovanie do súťaže je možne už od dnes na stránke: http://www.sams-asn.sk/prihlaska0.php?idpr=235&xx=9481_941

ZU: http://sams-asn.sk/pdf/dok004063.pdf

Ľuboš Kašický